Style Wnętrz: Współczesny

29 kwietnia, 2021

Style Wnętrz to seria, w której będziemy zagłębiać się w to, co sprawia, że popularne style projektowania wnętrz są tak popularne. Będziemy odkrywać czym one są, filozofię i historię za nimi stojącą oraz wskazówki jak osiągnąć tę specyficzną estetykę.

Dziś będziemy odkrywać styl współczesny. Zaczynajmy!

Współczesny: definiowany przez prostotę i subtelne wyrafinowanie; współczesny styl dekoracji wykorzystuje czyste linie, celowe użycie tekstur i pokazuje przestrzeń samą w sobie, a nie rzeczy w niej.

Współczesny wystrój wnętrz jest nowoczesny, aktualny i ciągle ewoluujący. Dawniej postrzegane jako zimne, minimalistyczne wnętrza, współczesne przestrzenie są teraz postrzegane jako wygodne i przyjazne przy zachowaniu eleganckiej i uderzającej natury tego stylu. Współczesna stylizacja wnętrz skupia się na kolorze, przestrzeni, kształcie i podstawach projektowania, aby osiągnąć polerowany, świeży, a czasem imponujący wygląd powszechnie widziany w tych przestrzeniach.

Kluczowe cechy charakterystyczne

Nr 01: Użycie koloru. 

Kontrastujące neutralne są ważnym aspektem współczesnych wnętrz – tj. czerń, biel, szarość i kremy. Aby dodać trochę zainteresowania do tych przestrzeni, odważne i jasne kolory są używane do gry z neutralnymi. Współczesny design jest zazwyczaj świeży, jasny i wyrazisty.

No.02: Linia + Przestrzeń. 

To jest najbardziej charakterystyczny element współczesnego wystroju. Proste linie i krzywe są używane w wystroju, sztuki ściennej, rzeźby i elementów architektonicznych. Prostota jest kluczem, a mniej znaczy więcej.

Nr 03: Kontrast materiałów. 

Twarda, gładka podłoga jest ważna dla współczesnego designu. Kontrast twardej podłogi z miękkimi dywanikami, poduszkami i meblami tapicerowanymi pomoże utrzymać świeży, nowoczesny nastrój, nie sprawiając, że pokój wydaje się zimny. Chcemy tutaj prostoty + ciepła. Ważne jest jednak, aby nie wprowadzać zbędnych ozdobników! Staraj się trzymać mebli z odsłoniętymi nogami. Unikaj rzeźbionych drewnianych detali, gęstych kwiatowych nadruków i falbaniastych wykończeń. Frędzle są często odradzane, ale myślę, że z umiarem mogą być w porządku.

Porady stylistyczne

Meble w stylu współczesnym. 

Oto przykład czystych, prostych mebli w stylu współczesnym, o których była mowa wcześniej. Miękkie tekstylia są świetne, ale prosta tapicerka i unikanie falbanek jest bardzo ważne.

Kontrastuj gładką, neutralną podłogę z kolorowymi, teksturowanymi dywanikami. 

To doda trochę ciepła i domowego charakteru do przestrzeni. Tylko pamiętaj, aby pozostać z geometrycznymi lub bardziej prostymi, tradycyjnymi wzorami na dywanach.

Rośliny i aranżacje kwiatowe w prostym uchwycie. 

Ponownie, dodaj ciepła w prosty sposób. Największą różnicą pomiędzy współczesnym i nowoczesnym designem jest to, że współczesny dodaje miękkie wykończenia do swoich przestrzeni – czego nowoczesny nie posiada.

Unikaj modnych, topornych nadruków. 

Napakowane, modne nadruki, choć popularne, w rzeczywistości odbierają nowoczesny aspekt współczesnego stylu. Pamiętaj, że chcemy, aby przestrzeń była jednocześnie nowoczesna i ciepła.

Znajdź prostą grafikę ścienną, która pokazuje kluczowe kolory akcentujące dla Twojej przestrzeni. Nie przesadzaj z ilością sztuki ściennej, nie ma tu ścian galeryjnych! Oczywiście, potrzebujesz czegoś na swoich ścianach, po prostu spróbuj znaleźć kawałki, które kochasz, które uzupełniają kolory w Twojej przestrzeni, i które nie są zbyt skomplikowane i ruchliwe. Abstrakcyjne grafiki są świetną opcją.

Dodaj trochę kreatywności za pomocą prostych przedmiotów dekoracyjnych, rzeźb i lamp. Chociaż chcemy uniknąć bałaganu, nie chcemy mieć pustego pokoju! Lampy stołowe i podłogowe są świetne nie tylko do dodania wspaniałego elementu wystroju, ale także dodają świeżości i światła do przestrzeni.

To wszystko co mamy na dziś! Ten styl jest tak piękny, gładki i świeży, że naprawdę uwielbiamy współczesny design, kiedy jest dobrze wykonany!

Powiązane posty

6 pomysłów na aranżację TV

6 pomysłów na aranżację TV

W dzisiejszych czasach telewizory często znajdują się na ścianach, ale jeśli chodzi o decyzję, jak chcesz stworzyć idealną ścianę TV, może być wyzwaniem, aby wybrać właściwe miejsce i odpowiedni układ. Oto 6 różnych sposobów jak można stworzyć ścianę TV, która...

10 pomysłów na dekorację ścian

10 pomysłów na dekorację ścian

Szukasz pomysłów na dekorację ścian, aby odświeżyć swoją przestrzeń? Ściany są pełne możliwości - a kilka dodatków może sprawić, że dom będzie wyglądał całkowicie inaczej. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem sztuki, entuzjastą przyrody, czy miłośnikiem...

19 pomysłów na wielkanocne dekoracje

19 pomysłów na wielkanocne dekoracje

Te pomysły na dekoracje wielkanocne sprawią, że pierwsze święta w tym roku będą wyjątkowe! Wprowadź trochę słońca i energii nowej pory roku do swojego domu dzięki naszym pomysłom na wielkanocne dekoracje. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby uzyskać tradycyjny...

Kontakt

Telefon

793 490 046

Adres

Zakopiańska 6

64-920 Piła