10 pomysłów na dekorację ścian

31 maja, 2021

Szukasz pomysłów na dekorację ścian, aby odświeżyć swoją przestrzeń? Ściany są pełne możliwości – a kilka dodatków może sprawić, że dom będzie wyglądał całkowicie inaczej. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem sztuki, entuzjastą przyrody, czy miłośnikiem książek, Twoje ściany mogą być udekorowane tak, abyś mógł być otoczony rzeczami, które uwielbiasz. Odkryj 10 pomysłów na dekoracje ścienne, które z pewnością dodadzą stylu Twojemu domowi.

1. Postaw na sztukę w dużej skali

Ponadwymiarowy obraz lub fotografia przykuje uwagę i nada ton małej przestrzeni. Spróbuj czarno-białego zdjęcia w minimalistycznej przestrzeni lub dodaj koloru żywym abstrakcyjnym kawałkiem sztuki.

2. Stwórz galerię ścienną

Nic tak nie dodaje osobowości i koloru, jak ściana w galerii. Wyeksponuj na niej kolekcję dzieł sztuki lub fotografii, albo dodaj wieszaki ścienne i inne efemerydy. Postaw na proste, spójne ramy lub wprowadź całą gamę ozdobnych wariantów, aby urozmaicić wystrój! Pro tip: Przedłuż ścianę galerii do sufitu, aby stworzyć iluzję większej przestrzeni.

3. Stwórz ścianę akcentującą

Pomyśl o dekorowaniu samych ścian. Spróbuj użyć jasnego i odważnego koloru farby, aby stworzyć ścianę akcentującą, lub wprowadź wzór za pomocą tapety, szablonu lub innych dekoracyjnych technik malarskich. Te dekoracyjne akcenty mogą mieć jeszcze większy wpływ w małej przestrzeni.

4. Wyeksponuj tkaninę

Kilim zawieszony na ścianie może dodać koloru i wzór, a także poczucie miękkości w przestrzeni. Bonus: Gdy przyjdzie czas na przeprowadzkę do kolejnego domu, o wiele łatwiej je przenieść niż oprawione obrazy. Zajrzyj na stronę polskiego producenta ręcznie tkanych kilimów Splot.

5. Powieś lustra

Lustra odbijają światło, dzięki czemu mała przestrzeń wydaje się większa i jaśniejsza. Spróbuj powiesić duże lustro, lub wystaw kilka mniejszych w stylu salonowym.

6. Namaluj mural

Pozwól, aby Twoje ściany przeniosły Cię w inne miejsce, dodając mural. Niezależnie od tego, czy namalujesz go ręcznie, czy wybierzesz okładzinę ścienną, motyw będzie miał duże znaczenie.

7. Zainstaluj półki

Jeśli zabrakło Ci miejsca na podłodze na półki z książkami, przenieś swoją kolekcję na ścianę. Zainstaluj pływające półki i wyeksponuj twarde okładki, małe rzeźby i inne drobiazgi.

8. Powieś talerze

Po co chować porcelanę w szafce, skoro można ją wyeksponować? Wykorzystaj druciane wieszaki na talerze, aby wyeksponować swoje ulubione naczynia i półmiski.

9. Dodaj kinkiety

Kinkiety są dodatkowym źródłem światła, nie zajmującym miejsca na podłodze lub stoliku bocznym. Wybierz przyciągający wzrok projekt, który może być również “rzeźbą” ścienną.

10. Wprowadź rośliny

Rośliny nie muszą tylko siedzieć na parapecie. Spróbuj wiszących lub montowanych na ścianach doniczek, aby dodać trochę natury do swojej przestrzeni i życia do swoich ścian.

Powiązane posty

6 pomysłów na aranżację TV

6 pomysłów na aranżację TV

W dzisiejszych czasach telewizory często znajdują się na ścianach, ale jeśli chodzi o decyzję, jak chcesz stworzyć idealną ścianę TV, może być wyzwaniem, aby wybrać właściwe miejsce i odpowiedni układ. Oto 6 różnych sposobów jak można stworzyć ścianę TV, która...

Style Wnętrz: Współczesny

Style Wnętrz: Współczesny

Style Wnętrz to seria, w której będziemy zagłębiać się w to, co sprawia, że popularne style projektowania wnętrz są tak popularne. Będziemy odkrywać czym one są, filozofię i historię za nimi stojącą oraz wskazówki jak osiągnąć tę specyficzną estetykę. Dziś będziemy...

19 pomysłów na wielkanocne dekoracje

19 pomysłów na wielkanocne dekoracje

Te pomysły na dekoracje wielkanocne sprawią, że pierwsze święta w tym roku będą wyjątkowe! Wprowadź trochę słońca i energii nowej pory roku do swojego domu dzięki naszym pomysłom na wielkanocne dekoracje. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby uzyskać tradycyjny...

Kontakt

Telefon

793 490 046

Adres

Zakopiańska 6

64-920 Piła